Sıkça Sorulan Sorular

Glukozamin, normalde insan vücudunda üretilen bir amino asit-şeker birleşimidir. Vücutta kolajen sentezini arttırması ve mevcut kolajenlerin yıkımını azaltması ile eklemlerin sağlıklı kalmasına yardım eder.
Ancak Glukozamin’in besin kaynaklarından alınması çok zordur. Bu nedenle takviye edici gıdalar vücudun Glukozamin ihtiyacı için gereklidir.
Takviye edici gıdalar içinde ise, sıvı formdaki gıda takviyeleri en etkili ve en hızlı emilimi sağlayan kaynaktır.

S1 Glukozamin, Türkiye’de içeriğinde likit ve bitkisel Glukozamin bulunduran tek üründür. Ürün, bitkisel bir destek olan Akgünlük ekstraktı (Boswellia) ile desteklenmiştir. S1 Glukozamin, deforme olmuş eklemlerin ihtiyacı olan Glukozamin’i yoğun bir biçimde içeriğinde bulunduran bir gıda takviyesidir. Ürünün hammaddeleri, bilimsel araştırmalar yapan, titizliğe ve kalite kontrol sistemlerine yüksek düzeyde önem veren ve GMP sertifkasına sahip tedarikçilerden temin edilmiştir. S1 Glukozamin, birçok üniversite ve akreditasyonlu laboratuvar tarafından analiz edilmiş ve onaylanmıştır.

Boswellia kuvvetli bir anti-enflamatuardır ve bağışıklık sistemi için çok yönlü bir tamamlayıcıdır. Boswellia serrata , antik ve en değerli bitkilerden biridir ve Hint tıbbı sisteminde, bu tedavi için antienflamatuar (iltihap önleyici), anti-artritik (romatizma karşıtı), anti-proliferatif (kötü hücre çoğalmasını önleyici) ve analjezik (ağrı kesici) ajan olarak kullanılmaktadır. Boswellia reçineleri geleneksel olarak romatoid artrit ve Crohn hastalığı gibi diğer enflamatuar hastalıkların tedavisine destek olarak kullanılmaktadır .

– Glukozamin türevlerinin tamamı katı formdadır. S1 Glukozamin, Türkiye’de üretilen ilk ve tek Likit & Bitkisel Glukozamindir.
– S1 Glukozamin, sıvı olması sebebi ile biyoyararlanımı yüksektir, emilimi daha kolay sağlanır ve vücutta tamamen metabolize olur.
– S1 Glukozamin, tamamen bitkisel kaynaklardan elde edilmiştir. Zararlı kimyasallar ve katkı maddeleri bulundurmaz.
– S1 Glukozamin, özel bitkisel formülasyonu ile diyabet hastalarının kullanımına uygundur. Tip 1 ve Tip 2 diyabet hastaları üzerinde yapılan çalışmalarda hiçbir şekilde şeker oranında değişiklik gözlenmemiştir.
– S1 Glukozamin, bitkisel bir kaynak olan frenk üzümünden elde edilir ve belirlenen hiçbir yan etkisi yoktur. Glukozamin Sülfat; ıstakoz, karides, yengeç gibi deniz ürünlerinin kabuklarından; Kondroitin Sülfat ise köpekbalığı ve sığır kıkırdağından elde edildiği için bitkisel değil hayvansaldır. (Bu Glukozamin türevlerini kullananlarda alerji, karın ağrısı, mide yanması, bulantı, kusma, ishal ve baş ağrısı görülebilir.)
– Glukozamin Sülfat ve Kondroitin Sülfat katı formdadır ve su tutucu özellikleri vardır. Bu yüzden diüretik (idrar söktürücü) ilaçlarla birlikte kullanımları doktorlarca tavsiye edilmektedir. S1 Glukozamin ise sıvı olduğundan, su tutucu özelliği yoktur ve herhangi bir ilaçla birlikte kullanım zorunluluğu da yoktur.

Ağrı kesiciler ile Glukozamin içeren besin destekleri arasında olumsuz bir etkileşime rastlanmamıştır, bu nedenle birlikte kullanımlarında bir sakınca yoktur.

Bitkisel kaynaklı S1 Glukozamin, sindirim sırasında tamamen metabolize olduğundan ve sağlığa zararlı herhangi bir katkı maddesi bulundurmadığından hiçbir yan etkisi yoktur. Bu durum çeşitli üniversitelerde yapılan onlarca Araştırma Çalışması ve Raporlar ile ispatlanmış ve sadece Glukozamin bulunduran ürünlerin kullanımı tavsiye edilmiştir.

İçeriğinde bulunan Glukozamin maddesi, diğer maddeler ile etkileşecek yapıda olmadığından, istenilen her türlü içecek ve besin ile birlikte kullanılabilir.

İçeriğinde plastik ambalajı etkileyecek organik bir çözücü, asit ve baz gibi zararlı bileşenler olmadığından, plastik ambalajla herhangi bir etkileşimde bulunmadan rahatlıkla saklanabilir.

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa 1 ölçek (5ml), günlük toplam 10 ml tok karna alınması tavsiye edilir.

Rahatlıkla kullanabilir. Çünkü, sindirim sisteminde besinler enzimler ile parçalanarak en küçük molekülleri halinde kana karışırlar. S1 Glukozaminin ise sadece basit Glukozamin içeriği vardır ve sindirim sisteminde bu Glukozamini daha küçük yapılara parçalayacak enzim yoktur. Bu yüzden S1 Glukozamin, bağırsaklardan kan yolu ile direk karaciğere ve oradan da kıkırdak dokusuna ulaşır. Glukoz’a parçalanmadığı için Kan Glukoz oranında bir değişme olmaz. Kan şeker değerlerini etkilemediğinden Diyabet Hastaları Rahatlıkla S1 Glukozamin’i kullanabilirler.

Bitkisel ürünlerin ruhsatlandırılması dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de Gıda Bakanlığı tarafından yapılmaktadır.

GMP (İyi  Üretim  Uygulamaları): Ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartlara ilişkin koruyucu önlemleri içerir.

ISO:22000 (Gıda Güvenliği ve Yönetim Sistemi Belgesi): Gıdanın üretildiği aşamadan nakliyesi ve gıda maddesi kullanımı esnasında meydana gelebilecek risklerin değerlendirilmesine yönelik şartlar ve sistemler bütünüdür.

ISO:9001 (Kalite Yönetim Sistemi): Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulması esnasında uygulanması gereken şartları tanımlayan ve belgelendirmeye esas teşkil eden standarttır.

ISO:14001 (Çevre Yönetim Sistemi): Her türlü üretim sektöründe, ürünün ilk aşamasından tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel etkilerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan sistematik bir yaklaşımdır.

Serin yerde muhafaza ediniz. Nemli ortamlarda muhafaza etmemeye özen gösteriniz. Kapağı açıldıktan sonra kapağını sıkıca kapattığınızdan emin olunuz ve buzdolabında saklayınız. Doğrudan güneş ışığında bırakmayınız.