Kolajen Peptit Nedir?

kolajen toz ve hap

Kolajen; eklemlerin kıkırdaklarının hammaddesi olarak tanımlanmaktadır. Kollajenlerin vücuda faydalı bir hale gelmesi için bu maddenin dışarıdan alınması ya da kıkırdak hücreleri içerisinde üretiliyor olması gerekmektedir. Zaman içerisinde yaş ilerlemesi ve vücut yapısının değişmesi ile kıkırdak hücreleri bu yeteneği yitirmektedir. İşte bu gibi noktalarda kolajenin dışarıdan alınması gerekmektedir. Kolajenleri yararlı hale getirmek için küçük parçalar haline getirmek gerekmektedir. Ham kolajenler çoğu zaman istenilen etkiyi vermemektedir. Kolajen peptitler işte bu noktada dışarıdan alınan kollajenlerin işe yarayabilir boyuta getirilmesi teknolojisine verilen isimdir. İnsanların toplam vücut ağırlığının yaklaşık olarak %5’ini ve aynı zamanda da proteinlerin yaklaşık %30’unu oluşturan kollajenler zaman içerisinde insanların yaşı arttıkça daha az üretilmeye ve daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlanır. İnsan cildi zaman içerisinde yaşlandığı gibi insan vücudunu oluşturan iskelet de aynı şekilde zaman içerisinde yaşlanmaktadır. İnsan iskeletinin oluşumunda son derece önemli bir yere sahip olan kollejenler; cildi saran, esneklik ve sağlamlık katan en büyük destekçilerinden bir tanesidir. İnsan vücudu yaşlanmaya devam ettikçe kollajen de aynı oranda yaşlanmaya devam etmektedir. İnsan vücudunda yer alan her dokuda, her kasta ya da her kıkırdakta bulunan kollajenlerin vücudun yaşlanması ile birlikte eski görevini yerine getirememesi durumunda dışarıdan ek olarak alınması gerekmektedir.

Kolajen Peptitler Ne İşe Yarar?

İnsan vücudunda yer alan kasların, eklemlerin, kıkırdakların ve kemiklerin hammaddesi olarak tanımlanan kolajenler zaman içerisinde vücudun ve cildin yaşlanması ile birlikte eskisi gibi görevini yapamaz hale gelerek vücut tarafından daha az üretilmeye başlamaktadır. İşte bu gibi durumlarda vücutta bulunan kaslar, kemikler, eklemler, kıkırdaklar ve kaslar için gerekli olan kolajen maddesinin dışarıdan ek takviye olarak alınması gerekmektedir. Dışarıdan vücuda alınan kollajenlerin faydalı bir hale gelmesi için kesinlikle çok küçük parçalar haline gelmesi gerekmektedir. Çünkü ham kolajenler genel olarak vücuda istenilen etkiyi vermemektedir. Kısacası kolajen peptitler dışarıdan vücuda alınan kollajenlerin işe yarar bir boyuta getirilmesi için uygulanan teknolojinin ismi olarak tanımlanabilmektedir. İnsanların bütün vücut ağırlığının yaklaşık olarak %5’lik bir kısmını ve buna ek olarak tüm proteinlerin de %30’unu oluşturan bu maddeler sağlık açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. Kolajen peptitler insanların dokularının, kaslarının, eklemlerinin, kemiklerinin, kaslarının ve kıkırdak dokularının eski gücüne kavuşmasında son derece büyük bir rol oynamaktadır. Kısacası kolajen peptitler insanların iskelet ve kas sistemini güçlendirme amacı ile kullanılmaktadır.

 

Kolajen Peptit İçeren Kremler

İnsanların yaşlandıkça doğal olarak üretilen kolajen miktarında meydana gelen düşüş; kolajen peptit adı altında yapılan kolajen takviyesinin önemini oldukça iyi bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. İnsan vücudu ve cildi yaşlandıkça oldukça azalan kolajen üretimi; insanların dışarıdan ek olarak kolajen peptit adı altında kolajen takviyesi almasına neden olmaktadır. Günümüz dünyasında çok fazla kullanılan eklem ve kas sistemi tedavileri arasında yer alan kolajen peptitler özel kremler içerisinde hastalara sunulmaktadır. Biomet firması olarak siz kullanıcılara sunduğumuz kolajen peptit içeren sağlıklı ve güvenilir kremlerimize ulaşmak için isteyen herkes www.biometilac.com adresine son derece kolay bir şekilde giriş yapabilmektedir.

 

We Collagen