Takviyelerimizin güvenilirliğinden nasıl emin oluyoruz?

Biomet’te, gıda takviyesi ürünlerimizin güvenliğine ve etkinliğine güvenebilmek, bilimsel araştırma programımızın arkasındaki motive edici kuvvettir.

Güvenimiz, formüle ettiğimiz ve ürettiğimiz her ürünün, her formülün içindeki her bir bileşenin kalitesini kanıtlayan kapsamlı bilimsel araştırma ve tıbbi literatürden gelmesinden kaynaklanıyor.

Ürünlerimizin kalitesini doğrulamanın yanı sıra, bilimsel araştırmalar etkinliklerini daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor ve yeni keşiflerin önünü açıyor.

Araştırma ortaklığımızın nihai hedefi, insan sağlığı ve sağlıklı yaşamdaki en büyük zorlukları çözme misyonumuzu yerine getirmemize yardımcı olmaktır.


Dünyada 40’tan fazla hammadde analizi

Dünya çapında yapılan bilimsel deneylerde sayısız Biomet gıda takviyesi ürünlerinde kullanılan hammaddeler test edilmektedir. Bağımsız araştırmacılarla yaptığımız işbirliği, ürünlerimizin etkinliğini ve güvenliğini bilimsel olarak doğrulamamıza ve onlar için yeni potansiyelleri keşfetmemize yardımcı olmaktadır.

Örneğin, Japonya Gıda Araştırma Laboratuvarı’ndan Dr. Yuka Chou ile birlikte yapılan bir çalışma, Biomet’in çok bileşenli bir takviyesi olan S1 Glukozamin’i test etti ve sağlıklı bir vücudun desteklenmesi için güvenli olduğunu buldu.

S1 Glukozamin’in güvenliği ile ilgili olarak Mayo Clinic ve Minnesota Üniversitesi Klinik Bilimi Enstitüsü ile birlikte çalışmalar yapıyoruz.

ÜRÜN ANALİZLERİ

KALİTE BELGELERİ

Klinik Çalışmalar

Glukozamin ve Kondroitin Sülfatın Osteoartrit Tedavisindeki Etkinliği

1960-2000 yılları arasında yapılan 30′ dan fazla klinik çalışma üzerinde inceleme yapılmıştır.

“Derya ÖZMEN ALPTEKİN, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon AD, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kırıkkale, Turkiye Klinikleri J Med Sci. 2009;29(6):1687-94”

Çalışmanın orjinal metnine buradan ulaşabilirsiniz.


Effects Of Glucosamine, Chondroitin, Or Placebo In Patients With Osteoarthritis Of Hip Or Knee: Network Meta-Analysis

Kalça veya diz osteoartritinde glukozamin, kondroitin veya ikisinin kombinasyon halinde eklem ağrısı ve radyolojik progresyon üzerindeki etkileri incelenmiştir.
Wandel SimonJüni PeterTendal BrittaNüeschEvelineVilliger Peter MWelton Nicky J et al. Effects of glucosamine, chondroitin, or placebo in patients with osteoarthritis of hip or knee: network meta-analysis 

Çalışmanın orjinal metnine buradan ulaşabilirsiniz.


Complementary And Alternative Medicines For The Treatment Of Rheumatoid Arthritis, Osteoarthritis And Fibromyalgia.

Arthritis Research UK tarafından yazılan ve üretilen bu belge, artrit ve kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları için tamamlayıcı ve alternatif ilaçların kullanımı hakkında kanıta dayalı bir rapordur. Randomize kontrollü çalışmalardan elde edilen verileri kullanmaktadır (tedavinin etkili olup olmadığına dair en iyi kanıtı veren çalışma türüdür) ve bu şartlara sahip kişilerin hangi tamamlayıcı ilaçların kendileri için yararlı olabileceğini seçmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

 

Glukozamin Klinik Çalışmaları

Akgünlük Ekstraktı (Boswellia) Klinik Çalışmaları

Frenk Üzümü (Ribes negrum) Klinik Çalışmaları